Forum Chorób › Nieżyt pyłkowy (katar sienny, gorączka sienna, pyłkowica) - komentarze artykułu

Nieżyt pyłkowy (katar sienny, gorączka sienna, pyłkowica) - komentarze artykułu

Kasia | 2010-03-29 13:38

Najlepszym sposobem leczenia jest leczenie przyczynowe, czyli odczulanie (immunoterapia). Warto o niej pomyśleć, bo może pomóc zredukować dolegliwości i zwalczyć alergię. Im szybciej rozpoczniemy immunoterapię, tym skuteczniej zapobiegniemy rozwojowi alergii i przekształceniu się jej w astmę lub poważne schorzenia płuc. Dużo przydatnych informacji na ten temat można znaleźć na alergianapylki.pl. Immunoterapii nie należy się bać, bo jest wykonywana pod kontrolą lekarza.

Cacyla | 2010-04-14 09:52

To prawda co napisała Kasia, a dołączając do sposobów, które pomogą zredukować dolegliwości związane z katarem siennym, można zastosować tu Euphorbium compositum s w aerozolu. Nie dość, że szybko pomaga w łatwiejszym oddychaniu i likwidacji kataru, to jeszcze ładnie regeneruje śluzówkę nosa.

pinka79 | 2010-04-22 18:33

Ja jestem alergikiem z dość długim niestety stażem i przetestowałam już masę najróżniejszych specyfików. Często też wymieniam się doświadczeniami z moim szwagrem - tez alergikiem. I to on ostatnio polecił mi aerozol Euphorbium. Rewelacja - bardzo szybko udrażnia nos, i ułatwia oddychanie. W ulotce wyczytałam, że działa przeciwwirusowo, oddziaływując na przyczynę nieżytu nosa ogranicza chorobę, zapobiega nadkażeniom bakteryjnym i nawrotom nieżytu. A co do odczulania to ma ono sens tylko i wyłącznie wtedy kiedy alergen się nie zmienia, a często jest tak, że co rok dochodzi nowy i to on uczula najsilniej :-(

Aneta | 2010-07-23 18:18

Moja curka ma 4latka. ma kaszel suchy jak idzie spac,

Aneta | 2010-07-23 18:22

Ma tez katar wodnisty i nie idzie sie go pozbyc

Alergolog | 2010-11-19 14:00

Alergia na kurz jest uciążliwa w suchym powietrzu, w przegrzanych pomieszczeniach bez nawilżania powietrza chory ma utrudnione oddychanie, czuje osłabienie, ma suchy kaszel od podrażnienia alergenem oskrzeli, zatkany nos, pieczenie oczu, wchodząc do pomieszczeń z powietrza często musi radzić sobie z katarem wodnistym. W skrajnych przypadkach kończy się niedotlenieniem mięśnia sercowego, niedokrwieniem organizmu z powodu nieodpowiedniej pracy serca i niedotleniem narządów. Najlepiej ogrzewać tylko minimalnie pomieszczenia i koniecznie przy tym nawilżać nawilżaczem (lub położyć mokre ubrania, ręczniki na kaloryfer) wtedy suche powietrze nie unosi alergenu i nie powoduje podrażnień oskrzeli, nosa, oczu. Przebywać w temp. pokojowej i na świeżym powietrzu. Pomagają dszczepionki do nosa w postaci kropelek lub areozolu, leki wziewne i inne(na receptę), tylko doraźnie w postaci tabletek dostępnych w aptece typu Loratydyna, wapń z kwercytyną dla alegików, rutinoskorbin, multiwitamina z witaminami szczególnie z grupy B, gdyż system nerwowy jest bardzo podrażniony i wymaga wzmocnienia. Dieta bogata w witaminy z grupy B, C i kwercytynę: owoce borówek, jabłuszka ze skórką, warzywa, nowalijki, sałata czy zielone natki pietruszki bogatej w witaminy.

mama i jaś | 2011-10-24 15:59

Walka z katarem siennym to chyba była nasza najgorsza sprawa jaka przechodziliśmy. W domu ciągle zatkany nos, po spacerze leci jak z kranu, nawilżamy powietrze specjalnym nawilżaczem, zmieniliśmy odkurzacz (na taki z filtrem wodnym), pozbyliśmy się zasłon, bierzemy leki (azomyr i witaminy, wapno tez jest czasem grane) i jest lepiej, ale ciągle zastanawiamy się nad odczulaniem, żeby tak raz a dobrze się tego pozbyć.

1

Twoja odpowiedź

Tekst:
Autor: