Forum Chorób › Nie mogę złapać oddechu bez wyraźnej przyczyny

Nie mogę złapać oddechu bez wyraźnej przyczyny

L | 2015-03-14 16:20

Witam!
Od pewnego czasu (około 2 lat, ale ostatnio nasilone) mam problemy z oddychaniem. Chwilami w ogóle nie mogę złapać oddechu i to bez wyraźnej przyczyny. Kołatanie serca, uczucie w uszach jak przy starcie samolotu (wybaczcie, nie wiem jak to opisać) zawroty głowy, nagła ciemność przed oczami, okropne bóle głowy trwające czasami godzinę, a czasami kilka sekund.
Czy ktoś z Państwa wie, co to może być? I czy warto iść z tym do lekarza?

Ewelina | 2016-01-04 13:16

Konieczna będzie wizyta u lekarza!!!

Ewelina_duleba@interia.pl | 2016-01-04 13:45

Trudno jednoznacznie powiedzieć. Na postawienie diagnozy potrzebne są odpowiednie badania. W tym celu należy się wybrać do lekarza internisty,powiedzieć jakie są dolegliwości,a on zadecyduje co dalej. Najlepiej by było,gdyby wypisał skierowanie do Kardiologa,ale może też zlecić wykonanie badań w swojej przychodni,jeżeli istnieje taka możliwość. Napewno zleci podstawowe badania krwi,powinno być też zrobione EKG i być może ECHO SERCA,dobrze by było również zrobić SPIROMETRIĘ (dzięki temu badaniu lekarz sprawdzi też pojemność płuc). Warto również kontrolować ciśnienie tętnicze.

Uprawiając sport i seks pomagasz sercu - organizm lepiej się dotlenia. Rzuć palenie, zmień dietę na lżejszą, która obniży poziom cholesterolu, przestań się stresować i przepracowywać. Zadbaj wreszcie o siebie. Oddalisz tym ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Profilaktyka jest najważniejsza!

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/zawal-serca-przyczyny-badania-i-profilaktyka_33629.html


WYSZUKAŁAM W INTERNECIE TAKIE MATERIAŁY: ( NIE MUSI TO BYĆ ŻADNEN Z PRZYKŁADÓW,JEDNAK DOLEGLIWOŚCI NALEŻY NATYCHMIAST SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM,ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!!! IM CZEŚNIEJ WYKRYTA CHOROBA,TYM LEPSZE ROKOWANIA.)


*NADCIŚNIENIE TĘTNICZE PIERWOTNE - OBJAWY


Wstępne objawy nadciśnienia tętniczego:
• zwiększona pobudliwość nerwowa,
• zaburzenia snu,
• uczucie przemijającego ucisku w głowie, zwłaszcza w okolicy potylicy i w skroniach,
• kołatanie serca,
• szum i zawroty głowy (a równocześnie nie występują jakieś wyraźniejsze uchwytne zmiany narządowe),
• miernie podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.

W późniejszym okresie wymienione, subiektywnie odczuwane dolegliwości utrzymują się nadal. Są one nawet bardziej przykro odczuwane ze względu na wzrost ich nasilenia i dłuższe okresy występowania. Zaznacza się już obniżenie sprawności psychicznej i fizycznej, warunkowane w znacznym stopniu przede wszystkim wzrostem ogólnego rozdrażnienia i niepokoju. Jednocześnie chory zaczyna odczuwać dolegliwości sugerujące dołączającą się niewydolność wieńcową (pieczenie i ból za mostkiem) oraz niedomogę lewej komory mięśnia sercowego (zadyszka przy fizycznych wysiłkach).

W kolejnym okresie rozwoju nadciśnienia, w nadciśnieniu już utrwalonym, chorzy odczuwają bardziej stałe, znacznie silniejsze niż przedtem bóle i zawroty głowy oraz szum w uszach, zaburzenia pamięci, znaczną bezsenność, a niekiedy nawet nudności i wymioty.

Jeżeli ciśnienie tętnicze nie jest należycie kontrolowane i obniżane, dochodzi niekiedy do ostrej niedomogi serca, w postaci np. obrzęku płuc, lub do zaburzeń mowy, niedowładów i porażeń w następstwie napadowego skurczu tętniczek mózgu lub wylewów krwi z naczyń bezpośrednio do mózgu.

W schyłkowym okresie nadciśnienia, zwanym też okresem zejściowym nadciśnienia, obserwuje się pełny zespół opisanych dolegliwości i zmian narządowych. W okresie tym nadciśnienie tętnicze może być utrwalone na bardzo wysokim poziomie, ale może też być znacznie obniżone na skutek rozwijającej się równolegle niewydolności krążenia, zwłaszcza lewej komory serca. Ze względu na znaczne zaawansowanie zmian stwardnieniowych naczyń występuje zniedołężnienie psychiczne i ruchowe, dołącza się niewydolność nerek, upośledzenie wzroku, pogłębienie niewydolności wieńcowej serca do zawału serca włącznie, itd.*

PRZYCZYNY ZAWAŁU MIĘŚNIA SERCOWEGO.
Pierwszym i najbardziej charakterystycznym z nich jest ból w klatce piersiowej. Najpierw dość nieokreślony, potem przeradzający się szybko w kłucie. Jednocześnie występują też kłopoty z oddychaniem, duszności i niemożność złapania tchu. Mogą również pojawić się wymioty. Często zawał serca wiąże się też z poczuciem paniki, spowodowanej bólem w klatce piersiowej. Dolegliwości mogą promieniować w kierunku szczęki, karku i ramion, a także pleców i brzucha.

Proszę dać znać po wizycie.Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia: ewelina_duleba@interia.pl

1

Twoja odpowiedź

Tekst:
Autor: